Dvi dienas, birželio 25 ir 26 Baltijos pastolininkų asociacijoje (BSA) buvo gausu kursų lankytojų

Net dvi dienas 12 profesinių mokyklų dėstytojų iš visos Lietuvos mokymuose, kuriuos organizavo Baltijos pastolininkų asociacijos mokymo centras, gilino savo žinias pastolių šiltinimo ir pastolių montavimo srityse.  Sulaukėme kursų lanktojų iš Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Panevėžio ir Elektrėnų, Alytaus ir Tauragės profesinio rengimo centrų, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Klaipėdos E.Galvanausko profesionio mokymo centro.

UAB Verslo Aljansas generalinis direktorius Genadijus Laškovas, vienas iš Baltijos pastolininkų asociacijos valdybos narių teorinių mokymų metu papasakojo apie paaukštinimo priemonių naudojimą, kursų dalyvius supažindino su saugaus darbo aukštyje ypatybėmis, asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Pranešėjas išsamiai atsakė į dalyvių klausimus.

UAB Layher Baltic generalinis direktorius Viktor Voroncov mokymų dalyviams papasakojo apie bendruosius ir  techninius reikalavimus pastoliams, supažindino su fasadiniais ir moduliniais pastoliais, jų naudojimo galimybėmis.

Ž. Baltrėnienės kalbinti dėstytojai pasakojo, kad patys pasirinko kompetencijų tobulinimo programas pagal savo dėstomus dalykus ir pagal kursų dalykų aktualumą.  Profesijos mokytojas iš Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Giedrius Šoblys pasakojo, kad jį sudomino kompetencijų tobulinimo mokymai pagal fasadų šiltinimo programą. Baltijos pastolininkų asociacijoje jis išklausė teorines paskaitas ir dalyvavo fasadinių pastolių montavimo praktinėje dalyje. G. Šoblys tvirtino, kad teorinėje mokymų dalyje išgirdo itin naudingų dalykų. Dėstytojui ypač patiko Simono Šteinio ir Rimanto Matulionio vedami praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvaujantys kursų klausytojai dėstytojai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o dalyviai – su Simono ir Rimanto priežiūra, pagal duotus brėžinius jie montavo Layher pastolius. G. Šoblio nuomone, tokius pastolius montuoti lengva, tačiau be abejo, būtinos žinios. Jis taip pat pridūrė, kad mielai į tokius mokymus atvažiuotų ir su savo studentais.

Dėstytoja Sigutė Janina Rimkuvienė iš Panevėžio profesinio rengimo centro jau ne vienerius metus studentams dėsto statybos darbus. Ji ypač susidomėjo fasadų apšiltinimo programa, kuri apėmė ir darbo su pastoliais teorinę ir praktinę dalis.  S. J. Rimkuvienė sakė jau girdėjusi apie Layher pastolius,  tačiau dirbti su jais neteko. Praktinių užsiėmimų metu ji pastolių montavimą galėjo išbandyti ir pati. S. J. Rimkuvienė pokalbio metu paminėjo, kad džiaugiasi, kad mokymų metu buvo akcentuojama sauga ir nelaimingų atsitikimų prevencija – tiek teorinėje dalyje, tiek praktinių užsiėmimų metu. Jos nuomone, žmonės turi būti skatinami saugoti savo sveikatą ir gyvybę. Mokymų metu saugumui buvo skiriamas didelis dėmesys – dalyviams buvo išdalyti šalmai, liemenės ir pirštinės, visi dėvėjo apsauginius akinius. Paklausus, ko palinkėtų mokymų centrui, S. J. Rimkuvienė net nedvejodama pasakė – „daugiau matomumo“ – jos nuomone, tokie pastolių montuotojų ir pastolių naudotojų mokymai – labai svarbu.

Antroji kompetencijų tobulinimo diena buvo skirta praktiniam mokymui. Simonas Šteinys ir Rimantas Matulionis  susirinkusiuosius dalyvius mokė, kaip saugiai savarankiškai sumontuoti ir išmontuoti pastolius, kursų pabaigoje papasakojo apie pastolių sandėliavimo ir laikymo ypatybes.

Visi kursų dalyviai gavo kursų baigimo pažymėjimus jiems bus išduotos ir BSA kortelės. Išvykdami kursų lankytojai žadėjo Baltijos pastolininkų asociacijos mokymo centre apsilankyti dar kartą, šį kartą jau su savo studentais